Godziny otwarcia

Miejski Dom Kultury
pn-pt w godz. 8.00-22.00
sob w godz. 8.00-16.00
tel. 22 787 45 13

Kasa MDK
pn, śr w godz. 18.30-20.30
wt w godz. 17.30-19.30
czw, pt w godz. 13.00-15.00

Możliwość wpłaty u instuktora MDK
pn, śr w godz. 14.30-18.30
wt w godz. 13.30-17.30
czw, pt w godz. 9.00-13.00

Płatność za zajęcia

SZANOWNI RODZICE, OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA można wnosić:

PRZELEWEM na konto Miejskiego Domu Kultury w Wołominie nr
39 12406335 1111 0000 5134 7576

W tytule przelewu prosimy wpisać:
* imię i nazwisko dziecka
* nazwa sekcji;
* miesiąc;
* jeśli są zniżki wpisać jakie
* numer Wołomińskiej Karty Rodziny.

lub GOTÓWKĄ w KASIE MDK.

Wołomiński Program Wspierania Rodziny

WPWR

 Zniżki w MDK dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przysługują osobom zamieszkującym gminę Wołomin

Karty Dużej Rodziny wydawane mieszkańcom naszej gminy rozpoczynają się od nr. 1434123.

karta avKartaDuzejRodziny logo

Karnety MDK

karnety 2014 1

Bądź na bieżąco

icon_facebook icon_rss

Koncert Ryszarda Makowskiego

makowski 5 1

Ryszard Makowski jest znanym kabareciarzem, publicystą i pisarzem. Zdobywał nagrody w ruchu studenckim, był filarem kabaretu OT.TO, występuje w kabarecie Pod Egidą. Wydał autorskie płyty: „Pęc ze śmiechu”, „Na ochotnika do psychiatryka”, „Ryszard Makowski w Radiu Wnet”, a w grudniu 2014 r. –„Remanent listopadowy”. Jest autorem dwóch prześmiewczych książek: „Miłość czy sport” i „Miłość czy pieniądze”.

Miejska Orkiestra Dęta działa w Wołominie od 45 lat!

DSC 0887

W minioną sobotę (28.11) swój juileusz obchodziła Miejska Orkistra Dęta w Wołominie, która obecnia działa pod kierownictwem Łukasza Wojakowskiego. Założycielem orkiestry jest ojciec Pana Łukasza – Pan Andrzej Wojakowski. Czterdzieści pięć lat to naprawdę dużo czasu a dla okiestry był to okres pełen wrażeń, przygód, podróży, spotkań i koncertów.

Czytaj więcej: Miejska Orkiestra Dęta działa w Wołominie od 45 lat!

Maraton Teatralny "Otwarta Scena"

zgr4045 001

W miniony piątek (27.11) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się druga edycja Maratonu Teatralnego – Otwarta Scena. Projekt ten polega na integracji teatrów amatorski z całej Polski, kontakcie publiczności z reżyserem i aktorami, luźnej atmosferze, pogadankach oraz wspólnej zabawie. W ramach maratonu zorganizowano dwa spektakle i warsztaty.

Czytaj więcej: Maraton Teatralny "Otwarta Scena"

20 lat Miejskiego Domu Kultury w Wołominie!

IMG 8231

W listopadzie, swój jubileusz obchodził Miejski Dom Kultury w Wołominie. Obchodził hucznie, ponieważ w ramach tej uroczystości odbyło się wiele wydarzeń. Ośrodek od 20 lat działa prężnie, na wielu płaszczyznach, dlatego zaproponowano mieszkańcom tak szeroki wachlarz atrakcji. Pierwszą imprezą towarzyszącą urodzinom, był spektakl kabaretowy Formacji Chatelet "Wojna Płci" (6 listopada).

Czytaj więcej: 20 lat Miejskiego Domu Kultury w Wołominie!

„Wojna Płci” w MDK w Wołominie!

DSC 0308

W miniony piątek, 6 listopada w MDK w Wołominie odbył się spektakl kabaretowy pt. „Wojna Płci” w wykonaniu krakowskiej Formacji Chatelet (Basia Tomkowiak, Michał Pałubski, Adam Małczyk). Trio czerpie pomysły z czegoś, co jest nieskończonym źródłem inspiracji – z życia. Dlatego ten spektakl rozbawił każdego, bo przecież każdy ma za sobą bagaż doświadczeń.

Czytaj więcej: „Wojna Płci” w MDK w Wołominie!

Wołomin Local Fest #4

DSC 0270

17 października w ramach 4 edycji Wołomin local fest na starym basenie odbyło się malowanie ścian. Miłośnicy graffiti mogli spróbować swoich sił i nauczyć się czegoś nowego podczas warsztatów poprowadzonych przez Szamana. Basen wypełnił się świetnymi pracami graffiti. Całą imprezę uświetniły koncerty Albiego oraz Owczara przy gramofonach Kosaaa.

Współorganizatorem wydarzenia, które miało na celu pokazanie, że stary basen to idealne miejsce na skatepark była Młodzieżowa Rada Miasta.

Czytaj więcej: Wołomin Local Fest #4

Old Spice Girls

20151022 184855

22 października w Kinie Kultura odbył się wyjątkowy spektakl Babskiego kabaretu „OLD SPICE GIRLS” w niesamowitej obsadzie: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. Występ trzech artystek zorganizował Miejski Dom Kultury w Wołominie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Czytaj więcej: Old Spice Girls

Weekend z MDK w Wołominie!

DSC 0201

Za nami weekend pełen atrakcji, które zaoferował mieszkańcom Miejski Dom Kultury w Wołominie. W ofercie pojawiły się propozycje dla wszystkich!

Czytaj więcej: Weekend z MDK w Wołominie!

Inauguracja roku akademickiego WUTW 2015/16

 

DSC 0197

8 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się IX Inauguracja Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak co roku, na uroczystości licznie zebrali się wszyscy słuchacze i zaproszeni goście – wicemarszałek Sejmu VII kadencji Wanda Nowicka, Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Czarzasty, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie Danuta Graszka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie Szymon Krzyżanowski, Dyrektor Oddziału SK Bank Wołomin Joanna Mądra, Elżbieta Kuczko „Foto-Elka-Film” oraz rektor dr Janusz Kowalski Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie.

Czytaj więcej: Inauguracja roku akademickiego WUTW 2015/16

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

DSC 0390

W sobotę 10 października 2015 r. obchodzony był Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Tegoroczne obchody prowadzona były pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach”. Ich celem było zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci, których bliscy zmarli.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Uroczysta inauguracja roku Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego

DSC 0039

W sobotę, 3 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się uroczysta Inauguracja Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To było wydarzenie wyjątkowe z wielu powodów. Wszystkich małych studentów czeka rok pełen nowych przygód i wrażeń. To już druga edycja nauki poprzez zabawę w ramach WUD. Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 była prawdziwym widowiskiem! Gośćmi specjalnymi były dzikie ptaki wraz ze swoimi opiekunami-ornitologami. Dzieci dowiedziały się dlaczego ochrona ginących gatunków jest istotna i jak należy postępować z takimi zwierzętami. Z naszymi słuchaczami spotkały się między innymi sowy (w niektórych kulturach sowy są symbolem wiedzy), które wywołały prawdziwy zachwyt.

Małych studentów czekają cykliczne wykłady połączone z warsztatami i wycieczki! Tym, którzy kontynuują naukę w Uniwersytecie gratulujemy, a tym, którzy ją zaczynają – życzymy powodzenia!

Czytaj więcej: Uroczysta inauguracja roku Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Warsztaty muzyczne i jam session z Jackiem Kleyffem!

pzgr1098 warsztaty z kleyffem

W sobotę, 3 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyło się trzecie spotkanie z cyklu warsztatów muzycznych, którego gościem był wybitny artysta – Jacek Kleyff. We wcześniejszych edycjach zaproszono Macieja Gołyźniaka (muzyka pracującego na co dzień między innymi z Moniką Brodką) i Jacka 'Budynia' Szymkiewicza (lidera zespołu POGODNO, współzałożyciela projektu „Babu Król”). Na sobotnie spotkanie Miejski Dom Kultury w Wołominie zaprosił Jacka Kleyffa – poetę, muzyka, tekściarza, współzałożyciela kultowej Orkiestry Na Zdrowie i Salonu Niezależnych. Pan Jacek to przede wszystkim osobowość: dystans do siebie, niezwykłe poczucie humory, charyzma i wszechstronność.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne i jam session z Jackiem Kleyffem!

Festyn Ludowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Wołominie!

DSC 0277 1

W minioną sobotę (19 września) w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, odbyła się druga edycja Festynu Ludowego organizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach tego wydarzenia, Miejski Dom Kultury w Wołominie oraz Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie zaproponowali szereg atrakcji nawiązujących do kultury ludowej. Festyn rozpoczął wernisaż wystawy gobelinów Katarzyny Bali. Pani Katarzyna wykonuje współczesne gobeliny pokazujące głównie kwiaty i konie. Jej prace są perfekcyjne, dopracowane w każdym szczególe.

Czytaj więcej: Festyn Ludowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Wołominie!

„Taki był, taki jest” Wołomin w akwarelach Anety Saks

DSC 0680

W miniony piątek (11 września) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, odbył się wernisaż wystawy „Taki był, taki jest” autorstwa Anety Saks. Prace przedstawiają Wołomin z dwóch perspektyw – czasu przeszłego i teraźniejszego.

Czytaj więcej: „Taki był, taki jest” Wołomin w akwarelach Anety Saks

Bogata oferta MDK w Wołominie na rok 2015/16

DSC 0289

W niedzielę, 13 września w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, odbyła się czwarta edycja Dnia Otwartego MDK! Celem wydarzenia było przedstawienie nowej oferty edukacyjnej na sezon 2015/16, zaprezentowanie wybranych nowości na scenie, spotkania z instruktorami oraz konsultacje.

Czytaj więcej: Bogata oferta MDK w Wołominie na rok 2015/16

Obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

DSC 1082

1 września w Wołominie obchodzono 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie, wszyscy udali się pod pomnik poświęcony Bohaterom Ziemi Wołomińskiej poległym w latach 1939-1945 oraz pod pomnik ku czci pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1945, by złożyć tam wieńce i oddać hołd. Po przemowach i występach okolicznościowych, wszyscy zebrani mogli obejrzeć wyjątkową wystawę „A więc wojna! Ludność cywilna we wrześniu w 39'”. Wystawa będzie dostępna od jutra (02.09) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Czytaj więcej: Obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

PARKOGRANIE w Wołominie okazało się inicjatywą potrzebną, przyjemną i zapowiadającą kolejne edycje!

DSC 0395

W okresie wakacyjnym, mieszkańcy Wołomina mogli uczestniczyć w pierwszym cyklu grania „pod chmurką", który odbywało się na Skwerze im. B. Wodiczki w wybrane soboty lipca i sierpnia. Swoje koncerty grały zespoły, których skład zasilają lokalni muzycy.

Pierwszy koncert, na którym miał zagrać zespół Pędzące Żółwie, został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych, jednak na kolejnych koncertach pogoda zrekompensowała wszystkim te komplikacje i mocno sprzyjała letniemu graniu w parku. Pędzące Żółwie w upalnych okolicznościach zaserwowały gorące rytmy, natomiast zespół Kadilak zaproponował świetne bluesowe dźwięki, które sprawiły, że otwarta przestrzeń zamieniła się w klimatyczny klub.

Czytaj więcej: PARKOGRANIE w Wołominie okazało się inicjatywą potrzebną, przyjemną i zapowiadającą kolejne edycje!

Obchody 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej

UMW 4567

Obchody 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą", tradycyjnie rozpoczęły się 14 sierpnia uroczystym apelem poległych przy krzyżu ks. Ignacego Skorupki w Ossowie. 15 sierpnia w tym samym miejscu odbyła się poranna modlitwa. Następnie pod pomnikiem ks. Skorupki przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej oraz władz samorządowych Ziemi Wołomińskiej złożyli kwiaty. Kolejnym punktem obchodów było odsłonięcie popiersia generała broni Bronisława Kwiatkowskiego oraz popiersia Stefana Melaka w dolince przy kaplicy. Następnie, po uroczystej mszy świętej i apelu poległych, złożono wieńce na cmentarzu w Ossowie. W mszy świętej uczestniczyły rodziny generała Bronisława Kwiatkowskiego i Stefana Melaka oraz parlamentarzyści, samorządowcy i władze wojewódzkie.

Czytaj więcej: Obchody 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Zmiany w MDK

11864759 10154130147073102 8918811948129123763 o

Wakacje to czas odpoczynku i zmian! My, oprócz tworzenia nowej oferty kulturalnej, pracowaliśmy nad poprawą warunków w naszym MDK. Mamy odmienioną salę widowiskową, postawiliśmy dystrybutory filtrujące, odświeżyliśmy salę nr 19 oraz remontujemy salę nr 30 :)

Czytaj więcej: Zmiany w MDK

Kino Letnie w Wołominie znalazło wielu zwolenników

Projekcja dla dzieci

Tak wyglądała projekcja dla dzieci.

Jak co roku, w okresie wakacyjnym, w Wołominie odbyły się seanse filmowe w ramach Kina Letniego. Atrakcyjny repertuar podzielono na dwa bloki: kino dla dzieci i kino wieczorne.

Czytaj więcej: Kino Letnie w Wołominie znalazło wielu zwolenników

PARKOGRANIE – cykl letniego grania z udziałem wołomińskich muzyków

DSC 0371

8 sierpnia, na Skwerze im. B. Wodiczki w Wołominie, odbył się pierwszy koncert w ramach PARKOGRANIA z udziałem wołomińskich muzyków. Ideą tego wydarzenia, jest organizacja letnich koncertów, w których mogą uczestniczyć całe rodziny.

Czytaj więcej: PARKOGRANIE – cykl letniego grania z udziałem wołomińskich muzyków

Wołomin uczcił 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1

W ostatnią sobotę, 1 sierpnia pod tablicą Marii Teresy Bartnik odbyły się uroczystości upamiętniające heroiczną postawę uczestników Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Wołomin uczcił 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

„Lato w mieście” z Miejskim Domem Kultury w Wołominie

L W M 2015 OSP

Słońce, plaże, liczne wycieczki, rejs statkiem... to tylko część atrakcji, które przygotowano w tym roku dla uczestników akcji „lato w mieście” organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Zobacz zdjęcia z: „Lato w mieście” z Miejskim Domem Kultury w Wołominie

Za nami już 3. edycja Wołomin Local Fest

DSC 0275

W sobotę 27 czerwca odbyła się już trzecia edycja Wołomin Local Fest. Mocną stroną tego cyklu imprez jest fakt, że ich program przygotowywany jest oddolnie przez mieszkańców a same wydarzenia inspirowane są kultura uliczną i undergroundową. Trzecia edycja skupiła się na zganieniach związanych z hip-hopem oraz skateboardingiem.

Czytaj więcej: Za nami już 3. edycja Wołomin Local Fest

15-lecie chóru Sentito

DSC 0122

W ostatnią niedzielę wołomiński chór Sentito obchodził swoje 15-lecie. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się jubileuszowy koncert, podczas którego, artyści wykonali „The Lion Sleeps Tonight", „Yesterday", „Besame Mucho" oraz inne utwory, którymi zasłynęli przez lata swojej działalności.

Czytaj więcej: 15-lecie chóru Sentito

Dyplomy dla tancerzy Roberta Jakubowskiego

DSC 0121

Po całym sezonie treningów i zmagań na turniejach, tancerze z sekcji prowadzonej przez Roberta Jakubowskiego odebrali pamiątkowe dyplomy wieńczące ich intensywny sezon. Ostatnim powodem do świętowania jest zajęcie II miejsca przez zespół Shock Dance w XXI Pucharze Polski w Tańcu Sportowym. 

Czytaj więcej: Dyplomy dla tancerzy Roberta Jakubowskiego

Zakończenie roku sekcji gitary i keyboardu

DSC 0136

Sekcje muzyczne prowadzone przez Zenona Dukacza i Bogdana Rąbalskiego zakończyły zajęcia w tym roku szkolnym. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert adeptów gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Czytaj więcej: Zakończenie roku sekcji gitary i keyboardu

Huczne Imieniny Sławka

DSC 0813

W ostatnią niedzielę w Wołominie odbył się piknik rodzinny na Sławku. Była to pierwsza tak duża impreza w północnej części miasta i sądząc po zainteresowaniu, z pewnością nie ostatnia. Imieniny Sławka rozpoczęły się w samo południe „Festynem pod psem" zorganizowanym przez Fundację Protektor. Wszyscy miłośnicy czworonogów mogli poznać tajniki tresury oraz zaczerpnąć porad weterynaryjnych, lub zwyczajnie podziwiać psy biorące udział w konkursie, w którym jury stanowiły dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zawody organizowane przez OSiR, w których najmłodsi rywalizowali w kilku dyscyplinach, od piłki nożnej po wyścigi w workach.

Czytaj więcej: Huczne Imieniny Sławka

Powiatowy Konkurs Twórczości Artystycznej Dwudziestolecia Międzywojennego – przesłuchania oraz koncert galowy

DSC 0094

10 i 12 czerwca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się Powiatowy Konkurs Twórczości Artystycznej Dwudziestolecia Międzywojennego. W przesłuchaniach wzięła udział młodzież Powiatu Wołomińskiego. Uczestnicy mieli do wyboru dwie kategorie: piosenkę i scenkę teatralną nawiązującą do okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Twórczości Artystycznej Dwudziestolecia Międzywojennego – przesłuchania oraz...

Warsztaty muzyczne i jam session vol. II

p6137751 budyn warsztaty i jam

W sobotę, 13 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie oraz Pubie „Taaka Ryba" odbyło się drugie wyjątkowe muzyczne spotkanie, które poprowadził Jacek „Budyń" Szymkiewicz – wokalista, tekściarz, muzyk, performer, znany głównie z zespołu POGODNO, projektu BABU KRÓL oraz Nowych Sytuacji.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne i jam session vol. II

Blues ponownie zawitał do MDK! Tym razem w KADILAKU... i to po remoncie!

DSC 0233

W piątek, 29.05.2015r., w Miejskim Domu Kultury w Wołominie swój koncert zagrał zespół KADILAK, który zaprezentował nowe utwory, w nowym składzie: Bernard Grabski – wokal; Marcin Kowalczyk – perkusja; Robert Grzelak – bas; Grzegorz Tyl – klawisze; Włodzimierz Goliński – gitara; Piotr Burs - gitara, harmonijka.

Czytaj więcej: Blues ponownie zawitał do MDK! Tym razem w KADILAKU... i to po remoncie!

Dzień Dziecka udał się znakomicie!

DSC 0027

31 maja 2015r., był dniem pełnym słońca i uśmiechu! Obchody tego szczególnego dnia odbywały się w dwóch miejscach – skwerze im. B. Wodiczki i Placu 3 Maja. To tam powstały „miasteczka zabaw” pełne przeróżnych atrakcji. Na skwerze zorganizowano Rodzinny Piknik Ekologiczny, który miał za zadanie bawić i uczyć!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka udał się znakomicie!

XVI Przegląd Artystyczny Przedszkoli „Gwiazdeczki”

DSC 0306

30 maja 2015r., w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się XVI Przegląd Artystyczny Przedszkoli „Gwiazdeczki” organizowany przez Przedszkole nr 9 im. Jasia i Małgosi w Wołominie przy wsparciu Burmistrza Wołomina Elżbiety Radwan. Inicjatywa ta wspiera rozwijanie talentów artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym i motywuje je do pracy nad swoimi umiejętnościami. Gratulujemy organizatorom i dziękujemy za możliwość włączenia się w realizację tego przedsięwzięcia!

Czytaj więcej: XVI Przegląd Artystyczny Przedszkoli „Gwiazdeczki”

Spartakiada

11393075 894609547249393 5192777248546249332 n

30 maja 2015 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji „HURAGAN” w Wołominie odbyła się XV Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Arka”. Spotkanie zawierało 16 konkurencji, w tym 14 sportowych i dwie artystyczne. Gratulujemy organizatorom wydarzenia o tak istotnej randze i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach i wyrażamy tym samym chęć pomocy i wsparcia.

Szklany Miś

DSC 0021

22 maja 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się Koncert Galowy Dziecięcego Przeglądu Artystycznego o nagrodę Szklanego Misia, podczas którego zaprezentowali się laureaci przeglądu oraz gość specjalny – Wojtek Rakoczy, uczestnik programu MUST BE THE MUSIC – tylko muzyka.

Czytaj więcej: Szklany Miś

Dni Wołomina upłynęły pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji dla każdego, wielu spotkań i integracji!

DniWolomina 20150515 15

Tegoroczne obchody Dni Wołomina (12-17 maja 2015) odbyły się pod hasłem „25 lat samorządu terytorialnego” i były odpowiedzią na potrzeby wszystkich mieszkańców miasta, działania pod ich szyldem odbyły się przy dużym wsparciu wielu jednostek samorządu, które aktywnie włączyły się z podejmowane działania kulturalne.

Czytaj więcej: Dni Wołomina upłynęły pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji dla każdego, wielu spotkań i integracji!

„Nieuchronnie” - wernisaż wystawy fotografii Stanisława Drężek w MDK w Wołominie!

DSC 0004

8 maja 2015r., w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż wystawy fotografii „Nieuchronnie” autorstwa Stanisława Drężek, który oczarował wszystkich zebranych.

Czytaj więcej: „Nieuchronnie” - wernisaż wystawy fotografii Stanisława Drężek w MDK w Wołominie!

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

DSC 0288

Wołomińskie obchody upamiętniające 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie. Po uroczystym nabożeństwie odbył się pochód w kierunku skweru im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z udziałem władz samorządowych, Orkiestry Miejskiej, pocztów sztandarowych, żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, harcerzy i mieszkańców.

Czytaj więcej: Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Festyn rodzinny „Dziękuję za miłość...”

DSC 0586

3 maja Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie zorganizowała festyn rodzinny „Dziękuję za miłość...” w ramach którego zapewniono szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydarzenie otworzyła Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan wraz z ks. Proboszczem Zygmuntem Podstawką, ks. Grzegorzem Idzikiem i ks. Rafałem Jabłkowskim.

Czytaj więcej: Festyn rodzinny „Dziękuję za miłość...”

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLACKOUT udał się w stu procentach!

m2

25-26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego BLACKOUT. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Wołomina, bowiem spektakle teatralne cieszą się w naszym mieście ogromną popularnością. Mamy również świetne warunki do tego, by angażować się w działania teatralne!

Czytaj więcej: I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLACKOUT udał się w stu procentach!

Pastele Krystyny Bileńki

DSC 0924

17.04.2015 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż wystawy pasteli autorstwa Krystyny Bileńki pt. „Dwa światy".

Czytaj więcej: Pastele Krystyny Bileńki

Wołomin Local Fest gra i pomaga

DSC 0924

18 kwietnia 2015r., w Miejskim Domu Kultury w Wołominie zagrała druga odsłona projektu młodzieżowego Wołomin Local Fest. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać mocnych brzmień w wykonaniu: Sailor's Grave (metalcore – WWA), My Heart In Atrophy (deathcore/metalcore – WWL), Good Attitude (hardcore punk – WWY), Street Lights (hardcore – WWA).

Czytaj więcej: Wołomin Local Fest gra i pomaga

Koncert T-Art oraz gości specjalnych w MDK

DSC 1013

17 maja 2015 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie swój koncert zagrał Artur Telakowiec – producent, młody muzyk, kompozytor i autor projektu muzycznego „T-Art". Do występu w Wołominie zaprosił dwie wyjątkowe wokalistki – Aleksandrę Stencką i Emilię Grejkowską, które pomogły zbudować niepowtarzalny klimat i sprawiły, iż miksy Artura stały się wyjątkowymi kompozycjami.

Czytaj więcej: Koncert T-Art oraz gości specjalnych w MDK

Zbiórka paczek dla Białorusi - fotorelacja

DSC 0021

W dniach 26-28 marca 2015 Burmistrz Wołomina oraz Miejski Dom Kultury w Wołominie w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy AK, zorganizował zbiórkę paczek wielkanocnych dla żołnierzy AK oraz polskich patriotów-kombatantów mieszkających na terenach dawnej RP, a obecnie Białorusi.

Czytaj więcej: Zbiórka paczek dla Białorusi - fotorelacja

Warsztaty perkusyjne, jam session, spektakle teatralne oraz warsztaty wielkanocne

p3283568 warsztaty golyzniak1

Miłośnicy muzyki mieli okazję poznać wyjątkową osobowość – Maćka Gołyźniaka (muzyk obecnie związany z Monika Brodką oraz Sorry Boys), który poprowadził w sobotę warsztaty muzyczne w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, a także wziął udział w jam session w Pubie „Taaka Ryba”. Oba wydarzenia zasługują na jak najlepsze opinie!

Czytaj więcej: Warsztaty perkusyjne, jam session, spektakle teatralne oraz warsztaty wielkanocne

„Pasja – wielkopostne medytacje” - wystawa malarstwa Janiny Walczak-Budzicz z Zakopanego

DSC 0659

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wołominie podziwiać można wystawę malarstwa na szkle Janiny Walczak - Budzicz "Pasja – wielkopostne medytacje". Janina Walczak - Budzicz, malarka i poetka z Zakopanego od urodzenia związana z Podhalem, z góralską tradycją, sztuką i literaturą. Pisze poezje i maluje na szkle. Tematem jej prac są najczęściej postaci świętych, sceny biblijne, zbójnickie oraz sceny z życia górali. Wśród obrazów o tematyce sakralnej upodobała sobie szczególnie wizerunki Madonny i Aniołów. Doskonała kompozycja, dobór kolorów i tematyki uplasowały ją szybko w czołówce twórców regionu. Malowania na szkle – tej tak popularnej na Podhalu techniki malowania nauczył ją znany twórca ludowy, nieżyjący już mąż artystki, Zdzisław Walczak.

Czytaj więcej: „Pasja – wielkopostne medytacje” - wystawa malarstwa Janiny Walczak-Budzicz z Zakopanego

Wołomin pożegnał zimę i radośnie powitał wiosnę!

10448659 718051401625945 5931533039713568455 o

Mieszkańcy Wołomina pożegnali zimę w dobrych humorach. Głównie dzięki akcji „Free Hugs”, czyli „Darmowe Przytulanie”, która miała miejsce w samym centrum miasta i została zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Czytaj więcej: Wołomin pożegnał zimę i radośnie powitał wiosnę!

"Poezja ma zdrowe rumieńce. Tadeusz Różewicz – ostatni z wielkich XX i XXI wieku"

DSC 0189

W sobotę 21 marca 2015 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Miejskim Domu Kultury w Wołominie miało miejsce szczególne wydarzenie sceniczne. Swój repertuar zaprezentowali członkowie grupy teatralnej „Róże – z przystojnymi kolcami”, działającej w ramach Klubu Seniora „Baśniowa” - filii Ośrodka Kultury Ochoty. Artyści zaproponowali publiczności niezwykle wzruszające spotkanie z twórczością wielkiego polskiego pisarza w programie „Poezja ma zdrowe rumieńce. Tadeusz Różewicz – ostatni z wielkich XX i XXI wieku”.

Czytaj więcej: "Poezja ma zdrowe rumieńce. Tadeusz Różewicz – ostatni z wielkich XX i XXI wieku"

Eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

DSC 0704

W środę, 11 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

Czytaj więcej: Eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

Metamorfozy 2015

IMG 9346 w web

Przedstawiamy efekt wołomińskich metamorfoz. Dziękujemy wszystkim Partnerom za pomoc i wsparcie w organizacji tego wydarzenia a Paniom za zgłoszenie się do programu.

Czytaj więcej: Metamorfozy 2015

„Kobiety” - wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Dąbrowskiego

DSC 0709

Temat Kobiet w MDK w Wołominie rozpoczął się już w piątkowy (06.03) wieczór, bowiem właśnie wtedy swoje prace fotograficzne pokazał Krzysztof Dąbrowski. Jego inspiracją były kobiety związane z Wołominem sprawujące różne funkcje i przedstawiające różne zamiłowania. Wybrano 21 bohaterek, które pojawiły się na zdjęciach, aczkolwiek powstało wiele więcej prac! Niestety, nie wszystkie udało się pokazać szerszej publiczności, ale z pewnością wszystkie zasługują na podziękowanie za udział w projekcie i gratulacje. Udział w sesji wymaga odwagi i pewności siebie.

Czytaj więcej: „Kobiety” - wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Dąbrowskiego

Wyjątkowy Dzień Kobiet w MDK!

DSC 0948

8 marca 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie organizatorzy zaproponowali wszystkim kobietom tak wiele atrakcji, że ciężko wymienić i pochwalić wszystkie. Na szczególną uwagę zasługują Metamorfozy. To pierwsza tego typu akcja w Wołominie, która cieszyła się powodzeniem. Panie już pytają o drugą edycję!

Czytaj więcej: Wyjątkowy Dzień Kobiet w MDK!

Turniej Szachowy o Puchar MDK Wołomin

DSC 0198 001

W dniach 28 lutego i 1 marca w Miejskim Domu Kultury odbył się Turniej Szachowy o Puchar MDK Wołomin. W pierwszym dniu odbyły się dwa turnieje, w których wzięło ok. 70 uczestników! Podczas pierwszych zmagań, można było powalczyć o IV i V kategorię.

Czytaj więcej: Turniej Szachowy o Puchar MDK Wołomin

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

DSC 0297 001

1 marca w Wołominie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczczenie pamięci Niezłomnych rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie po czym nastąpił przemarsz ulicami Wołomina pod pomnik Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W drodze pod pomnik złożono kwiaty w miejscu kaźni NKWD na ul. Piaskowej.

Czytaj więcej: Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Teatralna 13 - "Awanturka z leśnego podwórka"

DSC 0300

W niedzielę (22.02.2015) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Teatralnej 13. Tym razem, dla dzieci przygotowano więcej atrakcji niż zazwyczaj – poza spektaklem „Awanturka z leśnego podwórka” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Bajlandia”, najmłodsi widzowie mogli poznać pupila „Bąbla” Fundacji „Słyszę, Mówię, Czuję”, który pokazał psie możliwości wykonując naprawdę trudne polecenia!

Czytaj więcej: Teatralna 13 - "Awanturka z leśnego podwórka"

Spektakl "Grube Ryby" teatru "Paradoks"

DSC 0276

21 lutego 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie zagrał swój spektakl Radzymiński Teatr Amatorski „Paradoks” pt. „Grube Ryby”. Ta grupa ma w Wołominie wielu zwolenników, świadczy o tym fakt, iż bilety na przedstawienie wyprzedały się w jeden tydzień!

Czytaj więcej: Spektakl "Grube Ryby" teatru "Paradoks"

Ruszył nowy projekt „Maraton Teatralny – Otwarta Scena”!

DSC 0069

W piątek (20 lutego 2015) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się pierwsza edycja „Otwartej Sceny”, gdzie miłośnicy teatru przeszli prawdziwy maraton ze Studiem Teatralnym im. Jacka Woszczerowicza z Siedlec, Teatrem „Łoscemił” z Łochowa oraz Arkadiuszem Wrześniem (aktorem Teatru Konsekwentnego, obecnie Warsawy).

Czytaj więcej: Ruszył nowy projekt „Maraton Teatralny – Otwarta Scena”!

Koncert inauguracyjny - 20-lecie Szkoły Muzycznej

DSC 0128

14 lutego w Miejskim Domu Kultury miał miejsce wyjątkowy koncert. Z okazji 20-lecia Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie, na scenie wystąpili uczniowie, adepci oraz artyści związani z placówką.

Czytaj więcej: Koncert inauguracyjny - 20-lecie Szkoły Muzycznej

Piąty Wymiar wynajął świetny pokój

DSC 0012

13 lutego w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, Teatr Piąty Wymiar zaprezentował nam premierowy spektakl „Wynajmę Pokój" w świetnej obsadzie: Łukasz Jachacy, Karolina Mazur, Joanna Siekaczyńska, Marta Jogunica, Robert Grzelak. Zebrana (licznie!) publiczność poznała historię trzech sióstr, które przyjęły pod swój dach i do swojego uporządkowanego świata obcego mężczyznę... Jak bohaterowie poradzili sobie z nową sytuacją? I jak wpłynął na ich życie nowy lokator? Ta historia ma zaskakujący przebieg a zakończenie pozostawiło lekki niedosyt. Jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć premiery – nic straconego! Grupa przygotowuje się do kolejnych spektakli.

Czytaj więcej: Piąty Wymiar wynajął świetny pokój

Walentynki na wesoło

DSC 0231

Walentynki w Miejskim Domu Kultury w Wołominie minęły w bardzo ciepłej i wesołej atmosferze. Atrakcją był Kabaret z Konopi, który rozbawił wszystkich do łez.

Czytaj więcej: Walentynki na wesoło

Koncert chóru "Cantus Cordis" w Podkowie Leśne

IMG 0673

Chór Miejski „Cantus Cordis” po kolejnych w tym roku koncertach kolęd w Wołominie, 1 lutego w Kościele p.w. MBCz i 2 lutego w Kościele p.w. Św. Józefa Robotnika zaśpiewał 8 lutego br. w Podkowie Leśnej, w koncercie Funduszu "Śpiewaj" im. Staszka Jonczyka.

Czytaj więcej: Koncert chóru "Cantus Cordis" w Podkowie Leśne

Klimaty afrykańskie

DSC 0012

W piątek (6.02) odbył się wernisaż wystawy fotografii Iwony Szczepańskiej „Klimaty Afrykańskie", który pokazał, że w Wołominie jest spora grupa osób zainteresowanych tym odległym rejonem świata.

Czytaj więcej: Klimaty afrykańskie

ZIMA Z KARATE KYOKUSHIN

trening

Jak co roku podczas ferii zimowych liczna grupa karateków z Wołomina wzięła udział w treningowym obozie w Zakopanem, którego najmłodszymi uczestnikami byli sześcioletni adepci Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN.

Czytaj więcej: ZIMA Z KARATE KYOKUSHIN

Podsumowanie akcji "Zima w mieście"

DSC 0284

Tegoroczna „Zima w mieście" dostarczyła uczestnikom wiele uśmiechu, radości i wrażeń! Program był wypełniony po brzegi atrakcjami – wycieczkami na lodowisko, Górkę Szczęśliwicką, kręgle, Kolorado, do redakcji radia „Eska" i kina. Przewidziano również wiele zajęć sportowych, plastycznych i edukacyjnych.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Zima w mieście"

Wołomin uczcił rocznicę wybuchu powstania styczniowego

3

W minioną niedzielę licznie zgromadzeni mieszkańcy Wołomina upamiętnili wydarzenia dotyczące jednego z największych polskich zrywów.

Czytaj więcej: Wołomin uczcił rocznicę wybuchu powstania styczniowego

„Któż pobieży kolędować Małemu...” - nietuzinkowe kolędowanie 

IMG 0556

25 stycznia w Galerii przy Fabryczce odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Miejskiego „Cantus Cordis”. 

Czytaj więcej: „Któż pobieży kolędować Małemu...” - nietuzinkowe kolędowanie 

Koncert kolęd i pastorałek

DSC 0572

W ostatni piątek w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez sekcję wokalną MDK oraz Prywatną Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Wołominie. W koncercie uczestniczyły dzieci i młodzież które zostały przygotowane do występu przez Natalię Kaczorowską – prowadzącą sekcję wokalną w MDK oraz Pawła Rozbickiego – dyrektora Szkoły Muzycznej.

Czytaj więcej: Koncert kolęd i pastorałek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wołominie zagrała z pompą

DSC 0174

11 stycznia w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Huragan" w Wołominie zagrała po raz osiemnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chodząc ulicami Wołomina w minioną niedzielę można było dostrzec wielu uśmiechniętych wolontariuszy z puszkami. Nie straszna im była wichura i inne mocno niesprzyjające warunki atmosferyczne. Sztab przy MDK w tym roku zebrał około 45 tys. Sztab przy Zespole Szkół nr 2 zebrał 11.200zł.

Czytaj więcej: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wołominie zagrała z pompą

WOŚP Duczki – zebrano blisko 60 tysięcy złotych

DSC 8717

W dzień finału wszystko zaczęło się od uroczystej odprawy, szkoleniu policji,rac i wciągnięcia flagi WOŚP na maszt remizy w OSP Zagościniec, która na ten dzień już po raz trzeci stała się bazą wolontariuszy, miejscem do którego przynosili swoje puszki zapełnione po same brzegi. Później przyszedł czas na coroczną imprezę w murach Zespołu Szkół w Duczkach.

Czytaj więcej: WOŚP Duczki – zebrano blisko 60 tysięcy złotych

Pectus zagrał w kościele Józefa Robotnika w Wołominie

IMG 6499

Tegoroczne obchody Święta Trzech Króli odbyły się w wyjątkowych okolicznościach. 6 stycznia 2015 roku w kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Wołominie wystąpił zespół Pectus z koncertem kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej: Pectus zagrał w kościele Józefa Robotnika w Wołominie

Przekazanie Światełka Betlejemskiego

1

21 grudnia 2014 roku na placu 3 Maja w Wołominie odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju przez 13 Wołomińską Drużynę Harcerską. Polscy skauci przejęli ogień Betlejemski od słowackich harcerzy podczas Betlejemskiego Zlotu na Słowacji oraz w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju na Polanie Głodówka. W ten sposób światełko rozpoczęło swoją wędrówkę po kraju, aby dotrzeć już po raz dwunasty także do mieszkańców Wołomina.

Czytaj więcej: Przekazanie Światełka Betlejemskiego

XIII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością "Wierszem i Sercem Malowane"

DSC 0200

XIII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością "Wierszem i Sercem Malowane" (8-9 grudnia) to wydarzenie, w którym udział wzięły osoby chcące zaprezentować swój talent aktorski lub plastyczny. Uczestnicy przeglądu mieli za zadanie przedstawić spektakl teatralny o tematyce świątecznej lub wykonać pracę plastyczną, której temat brzmiał "Moja najpiękniejsza choinka". Wszystkie nadesłane prace zostały wyeksponowane w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Czytaj więcej: XIII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością "Wierszem i Sercem...

Mikołajki w Miejskim Domu Kultury

DSC 1410

Mikołaj na mapie odwiedzin zaznaczył wielkimi literami WOŁOMIN i zawitał w niedzielę (07.12.2014) wraz ze swoimi śnieżynkami w Miejskim Domu Kultury. Świąteczną przygodę rozpoczął Burmistrz Wołomina, który zapowiedział wszystkim dzieciom, że jeśli włączą się w podróż po świecie w poszukiwaniu cudownej gwiazdy, która ożywi zabawki – dostaną nagrodę!

Czytaj więcej: Mikołajki w Miejskim Domu Kultury

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

DSC 1000

5 grudnia to dzień szczególny dla osób, które działają na rzecz innych, bowiem ta data oznacza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i jak co roku, obchody tego święta odbyły się w MDK Wołomin. W obchodach wzięli udział zarówno ci, którzy już pracują na rzecz innych jak i osoby, które chciały poznać grupy działające na terenie Wołomina.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Rozświetlenie choinki miejskiej

do martyny1Wołomin rozpoczął sezon świąteczny pod znakiem zabaw, animacji, wspólnym śpiewaniu kolęd oraz rozświetleniu choinki miejskiej! W programie tegorocznego otwarcia świątecznej iluminacji przewidziano atrakcje dla najmłodszych mieszkańców.

Czytaj więcej: Rozświetlenie choinki miejskiej

Turniej szachowy o Mistrzostwo MDK Wołomin

DSC 0165

W ostatni weekend w Miejskim Domu Kultury odbył się turniej szachowy o Mistrzostwo MDK Wołomin. W konkurencji wzięło udział dwudziestu zawodników, którzy walczyli w siedmiu rundach. Na podium stanęli Piotr Szczepa (1 miejsce), Tomasz Wiśniewski (2 miejsce) i Arkadiusz Słomski (3 miejsce).

Czytaj więcej: Turniej szachowy o Mistrzostwo MDK Wołomin

wolominska-kronika-filmowa

meme from iphonetextgenerator

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter. Będziesz regularnie otrzymywał na swoją skrzynkę specjalnie przygotowany e-mail z informacjami o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez MDK Wołomin.

Akceptuję regulamin

Zaakceptuj regulamin Newslettera aby się zapisać.

Małe projekty LGD

Przygotowanie, nagranie, wydanie i promocja płyty CD "Na polu wierzba" w wykonaniu Chóru Miejskiego Cantus Cordis

lgd-wierzba-projekt unijny

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Twoje preferencje dotyczące plików cookies znajdują się w ustawieniach przeglądarki, gdzie możesz je zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cookies przejdź pod adres na Wikipedii.

Akceptuję cookies pochodzące z tej strony.