Godziny otwarcia

Miejski Dom Kultury
pn-pt w godz. 8:00-22:00
sob w godz. 8.00-16.00
tel. 22 787 45 13

Kasa MDK
wpłaty za zajęcia

Płatność za zajęcia

SZANOWNI RODZICE, OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA można wnosić:

PRZELEWEM na konto Miejskiego Domu Kultury w Wołominie nr
39 12406335 1111 0000 5134 7576

W tytule przelewu prosimy wpisać:
* imię i nazwisko dziecka
* nazwa sekcji;
* miesiąc;
* jeśli są zniżki wpisać jakie
* numer Wołomińskiej Karty Rodziny.

lub GOTÓWKĄ w KASIE MDK.

Wołomińska Karta Dużej Rodziny

BanerKartaRodziny

Karnety MDK

karnety 2014 1

Kalendarium powiatowe

Bądź na bieżąco

icon_facebook icon_rss

Miejski Dom Kultury w Wołominie - Aktualności

Studio Katastrofa - "Operacja Siostrzyczki"

Operacja Siostrzyczki 2 web

Grupa teatralna Studio Katastrofa oraz Miejski Dom Kultury w Wołominie mają zaszczyt zaprosić na najnowszy spektakl „Katastrofy” pt. „Operacja Siostrzyczki”. Premierowy pokaz odbędzie się w dzień wyjątkowy, bo w Dzień Kobiet – 8 marca 2015 r. o godzinie 19:00.

Czytaj więcej: Studio Katastrofa - "Operacja Siostrzyczki"

Zakończenie roku SM im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie

DSC 0616     Czy istnieje lepszy sposób na podsumowanie roku szkolnego szkoły muzycznej, niż koncert z udziałem jej uczniów? Młodzi muzycy kształcący się w wołomińskiej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego pokazali, że nie. W minioną niedzielę (23 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie rozbrzmiała muzyka w wykonaniu solistów, chórów szkolnych, grupy rytmicznej i orkiestry SM w Wołominie. Młodzi wokaliści i instrumentaliści pokazali swój warsztat zdobyty w minionym roku szkolnym. Występy solowe, duety, tria, z towarzyszeniem fortepianu, chóru oraz orkiestry, wszystkie spotkały się z gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności.

 

Czytaj więcej: Zakończenie roku SM im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie

Szpital Odosobnień - kolejna teatralna premiera na deskach MDK

DSC04855     W sobotę 6 kwietnia o godz. 17.00 wszyscy przybyli do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie mięli okazję zobaczyć premierę najnowszej produkcji Studia Katastrofa. "Szpital Odosobnień" bo taki tytuł nosi dramat psychologiczny autorstwa Jana Andrzeja Fręś, to historia "pacjentów" pewnego specyficznego szpitala. Trafiają do niego ludzie odrzuceni przez system. Wykluczeni i traktowani jako zagrożenie w społeczeństwie wykluczającym indywidualną osobowość. Szpital Odosobnień ma zadanie "resocjalizować" wszystkie jednostki wykazujące przejawy indywidualizmu.

 

Czytaj więcej: Szpital Odosobnień - kolejna teatralna premiera na deskach MDK

Góralski koncert w hołdzie Wielkiemu Papieżowi

DSC04949     W niedzielę 7 kwietnia o godz. 14.00 kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie rozbrzmiał góralską muzyką w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Burmistrz Wołomina, Ryszard Madziar w raz z Proboszczem Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski ks. Zygmuntem Podstawką, oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, Marzeną Małek zaprosili muzyków, by wspólnie z mieszkańcami Wołomina oddać hołd Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Nie było zaskoczeniem, że koncert takich gwiazd jakimi bez wątpienia są muzycy zespołu Trebunie-Tutki zainteresuje szeroką publiczność. Zaraz po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni wysłuchali programu noszącego tytuł "Nuty Wielkiego Pasterza". Programu, który poświęcony jest właśnie Papieżowi Polakowi, dzięki któremu słuchacze ponownie przeżyli chwile nadzwyczajnego Pontyfikatu. Piękna góralska muzyka przeplatana była wspomnieniami różnych chwil z życia Karola Wojtyły. Pokazana została również jego wielka miłość do gór i muzyki z tamtych stron.

 

Czytaj więcej: Góralski koncert w hołdzie Wielkiemu Papieżowi

Wołomińskie obchody Światowego Dnia Ofiar Katynia

DSC 0384     12 kwietnia, w piątek w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się obchody Światowego Dnia Ofiar Katynia. Obchody poprzedzone były lekcjami katyńskimi przeznaczonymi głównie dla młodzieży szkolnej z terenów gminy Wołomin. Była to już VI edycja lekcji zainicjowanych przez dyrektor Przedszkola nr 9 w Wołominie, Panią Marię Krukowską.

 

Czytaj więcej: Wołomińskie obchody Światowego Dnia Ofiar Katynia

Operetkowo-musicalowy koncert Miejskiej Orkiestry z Wołomina

DSC 0607     W minioną sobotę, 13 kwietnia Miejska Orkiestra z Wołomina zaprosiła mieszkańców Wołomina w podróż po najbardziej znanych operetkach i musicalach. Koncert rozpoczął się utworem "Les Torreador" z opery "Carmen" Georges'a Bizeta. Dobry nastrój podtrzymały zarówno wesołe brzmienia utworów takich jak "Przetańczyć Całą Noc" z "My Fair Lady", czy "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła Wdówka" Franciszka Lehára, jak również okraszone całym mnóstwem zabawnych historii i muzycznych anegdot prowadzenie koncertu w wykonaniu dyrygenta orkiestry Łukasza Wojakowskiego. Całości koncertu dopełniło towarzyszenie Chóru Echo z Wołomina, a także solistów Magdaleny Tunkiewicz, oraz Iva Orłowskiego.

 

Czytaj więcej: Operetkowo-musicalowy koncert Miejskiej Orkiestry z Wołomina

Radzymiński Teatr Paradoks po raz kolejny rozbawił mieszkańców Wołomina

ożenek2     Wszyscy Ci, którzy zdecydowali się w niedzielę 14 kwietnia przyjść o godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie na pewno nie żałowali swojej decyzji. Radzymiński Teatr Paradoks przygotował bowiem prawdziwą ucztę dla ducha - spektakl "Ożenek" Mikołaja Gogola w przekładzie Juliana Tuwima.

 

Czytaj więcej: Radzymiński Teatr Paradoks po raz kolejny rozbawił mieszkańców Wołomina

Zakończyliśmy XI Wołomiński Przegląd Teatralny 2013

Wręczenie nagród     Już od 11 lat przedszkolaki i młodzież szkolna z Gminy Wołomin spotykają się na scenie Miejskiego Domu, by prezentować swoje aktorskie talenty. Spektakle, które co roku oglądamy podczas "Gwiazdozbioru", to efekt ciężkiej pracy młodych aktorów oraz ich opiekunów. Nowe adaptacje doskonale znanych bajek, spektakle edukacyjne, oraz sztuki pisane przez samych aktorów. Wszystko to zobaczyć mogliśmy również w tym roku.

 

Czytaj więcej: Zakończyliśmy XI Wołomiński Przegląd Teatralny 2013

Piotr Dąbrówka - Koncert Azyllive w kawiarence w MDK

DSC 0406     Sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury upłynął pod znakiem poezji śpiewanej, a dokładniej piosenki literackiej, bo tak Piotr Dąbrówka woli określać gatunek muzyczny, który uprawia. Oczywistym jest, że w piosence literackiej tekst ma szczególne znaczenie, a chęć przekazu wartości i osobistych przemyśleń autora tekstów piosenki literackiej jest zdecydowanie bardziej wyczuwalna niż w przypadku innych gatunków muzycznych.

Czytaj więcej: Piotr Dąbrówka - Koncert Azyllive w kawiarence w MDK

Zakończyliśmy cykl "Teatralnej 13"

DSC 0478     W minioną niedzielę, 28 kwietnia zakończyliśmy cykl "Teatralnej 13". Tym razem najmłodsi spotkali się z sympatyczną pszczółką Kają i jej przyjaciółmi. Jak zwykle nie zabrakło mnóstwa dobrej zabawy pomimo, że spektakl z przyczyn niezależnych odbył się z opóźnieniem. Na szczęście okres oczekiwania najmłodszym umilił Michał Galicki ze stowarzyszenia Rajski Ptak, który poprowadził zabawy integracyjne.

 

 

Czytaj więcej: Zakończyliśmy cykl "Teatralnej 13"

Pięć lat z Teatrem PaTaTaj

 

DSC 0567 Już pięć lat teatr PaTaTaj dostarcza wielu emocji wszystkim fanom. W minioną niedzielę, 28 kwietnia zobaczyć mogliśmy spektakl "Rodzina Idealna". Kolejne, najmłodsze dzieło młodych aktorów z Wołomina i okolic. Ich przygoda z teatrem rozpoczęła się w III LO w Wołominie, gdzie powstawały pierwsze spektakle, które od początku reżyseruje Piotr Stawski, również absolwent III LO, a obecnie aktor, absolwent Studium Aktorskiego im Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Matką teatru i inicjatorką pierwszego spektaklu "Szkoła uczuć" jest Katarzyna Kielich, pedagog III LO. PaTaTaj od samego początku odnosi sukcesy. Za rolę w "Szkole Uczuć" Paweł Dobek otrzymał nagrodę za najlepszą kreację aktorską podczas XI Maratonu Teatralnego w Zielonce.

Czytaj więcej: Pięć lat z Teatrem PaTaTaj

Chór Cantus Cordis zadebiutował na planie "Przepisu na życie"

Przepis na życie

 

Chór Miejski Cantus Cordis zadebiutował ostatnio na planie serialu "Przepis na życie". Jeśli chcecie zobaczyć ich w akcji u boku Piotra Adamczyka zapraszamy do oglądania 9,10 i 11 odcinka. Wszystkie odcinki do obejrzenia online TUTAJ

 

Jelonek porwał wołomińską publiczność

Jelonek 20130511 006mSobotni wieczór okazał się bardzo owocny dla wszystkich wołomińskich fanów rockowego brzmienia. Każda kolejna edycja rockowego festiwalu odbywającego się w Wołominie cieszy się coraz większą popularnością. I nie ma właściwie powodów do zdziwienia, ponieważ poziom z koncertu na koncert jest coraz wyższy. Koncert Wołomin Rock Festiwal, który odbył się 11 maja był bardzo wyjątkowy. Wyjątkowy był bowiem gość, który przyjechał, by z wołomińską publicznością podzielić się muzyką oraz pozytywnymi emocjami.

Czytaj więcej: Jelonek porwał wołomińską publiczność

Mieszkańcy Wołomina oddali hołd Janowi Pawłowi II

 

DSC 100718 maja 1920 roku w Wadowicach na świat przyszedł wyjątkowy obywatel Polski, mały Karol Wojtyła, który jak się okazało później, miał ogromny wpływ na obecny wizerunek współczesnego kościoła, ale również całego świata świata. W 93. rocznicę urodzin Papieża Polaka mieszkańcy Gminy Wołomin uczcili wspólnie Błogosławionego Jana Pawła II. Papieża, który całą swoją miłość zawsze przekazywał innym, który zawsze dzielił się ze światem całą swoją mądrością, nawoływał do pokoju i miłosierdzia. 

Czytaj więcej: Mieszkańcy Wołomina oddali hołd Janowi Pawłowi II

Sentymentalne Dinozaury - Przebudzenie

DSC 0463

W ubiegłą sobotę w Miejskim Domu Kultury w Wołominie miłośnicy rockowego brzmienia byli świadkami niesamowitego koncertu. Pierwsze raz po kilkunastu latach ze scenie MDK popłynęły historyczne rockowe dźwięki.

„Sentymentalne dinozaury - Przebudzenie” to nowy cykl koncertów kierowany do mieszkańców, którzy kochają dobrego rocka. Jest to odkopywanie przeszłości muzycznej zespołów, które już nie grają razem.

Czytaj więcej: Sentymentalne Dinozaury - Przebudzenie

Śniadanie Mistrzów

DSC 0495

26 maja na terenie starego basenu odbyło się kolejne ŚNIADANIE MISTRZÓW.

Tym razem tematem przewodnim spotkania były "kluski lane na mleku". Inicjatywa społeczna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, dlatego Miejski Dom Kultury postanowił tym razem uczestniczyć w wydarzeniu, zapewniając najmłodszym uczestnikom spotkania ciekawe atrakcje.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej: Śniadanie Mistrzów

Statuetka "Orchidei" wręczona!

 

MiniDSC 0692W dniach 7-8 czerwca Wołomin przemienił się w miasteczko okresu międzywojnia. Było to wydarzenie niecodzienne ponieważ po raz pierwszy w historii Wołomina zorganizowany został ogólnopolski festiwal. Pomysł Festiwalu Piosenki Międzywojennej "Orchidea" im. Wiery Gran nie był przypadkowy, bowiem Wiera Gran, a właściwie Wiera Grynberg w młodości związana była z Wołominem.

Czytaj więcej: Statuetka "Orchidei" wręczona!

Rozpoczęliśmy Letnie Animacje - Regsio

DSC05246W minioną niedzielę (14.07) na skwerze im. Bohdana Wodiczki wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Wołominie rozpoczęliśmy wakacyjny cykl Letnich Animacji. Już o godz. 13.30 na wszystkich najmłodszych zebranych na placu przy ul. Moniuszki czekała bajka "Regsio" w wykonaniu teatru Duet. Przygody wesołego pieska przybliżyły wszystkim dzieciom jak zachowywać się podczas wakacji, by nie wpaść w kłopoty i bezpiecznie spędzić czas wolny jednocześnie nie szkodzić środowisku naturalnemu.

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy Letnie Animacje - Regsio

Zakończyliśmy akcję Lato w Mieście

DSC 0211Słoneczna pogoda sprzyja wakacyjnemu szaleństwu. W tym roku Wołomin przygotował wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla wszystkich, którzy wolny czas spędzają nie opuszczając miasta.Przed nami półmetek wakacji, a za nami m.in. Akcja Lato w Mieście zorganizowana w Miejskim Domu Kultury.

Czytaj więcej: Zakończyliśmy akcję Lato w Mieście

Niedzielne spotkanie z "Czerwonym Kapturkiem", czyli Letnie Animacje z MDK Wołomin

Niedzielne spotkanie z Miniona niedziela wszystkim, którzy zdecydowali się odwiedzić skwer im. Bohdana Wodiczki minęła pod znakiem Letnich Animacji. Ten wakacyjny cykl organizowany przez Miejski Dom Kultury w Wołominie od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było tym razem. Licznie zebrana publiczność złożona z najmłodszych mieszkańców gminy Wołomin tym razem zobaczyć mogła bajkę p.t.: "Czerwony Kapturek" w wykonaniu krakowskiego teatru "Duet". Interaktywne przedstawienie bardzo przypadło do gustu dzieciom, które podczas świetnej zabawy uczyły się jednocześnie wielu ciekawych rzeczy.

Czytaj więcej: Niedzielne spotkanie z "Czerwonym Kapturkiem", czyli Letnie Animacje z MDK Wołomin

Zakończyliśmy cykl Letnich Animacji

Zakończyliśmy cykl Letnich Animacji 11 sierpnia zakończyliśmy wakacyjny cykl Letnich Animacji. W czasie niedzielnych spotkań na skwerze im. Bohdana Wodiczki najmłodsi mogli uczestniczyć w interaktywnych, edukacyjnych spektaklach oraz warsztatach rękodzielniczych, podczas których szczególny nacisk położony został na ekologię, recycling i ochronę środowiska.

Czytaj więcej: Zakończyliśmy cykl Letnich Animacji

Obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920

Obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920Obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku to dla Wołomina wydarzenie szczególnie ważne. W tym roku rozpoczęły się 14 sierpnia uroczystościami w Ossowie, a zakończyły 18 sierpnia festynem letnim na Placu 3 Maja.

15 sierpnia tuż po rekonstrukcji wystartował festyn zorganizowany na placu po starej szkole. Konkursami zorganizowanymi przez Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Jako kolejni na scenie pojawili się aktorzy teatru Popera, którzy zaprezentowali spektakl „O żołnierzu rozszumiały się wierzby”. Poprowadzili oni również animacje i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez hutę szkła Termisil, firmę Cederroth oraz Wydział Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich Gminy Wołomin.

Czytaj więcej: Obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920

Do Lipinek na dożynki

Do Lipinek na dożynkiDo Lipinek na dożynki Powiatowo-Gminne licznie zjechali się mieszkańcy z terenu całego Powiatu, by wspólnie bawić się podczas święta rolników. Dożynki to uroczystości związane z dziękczynieniem za zebrane plony. W czasie ich trwania składa się dary z zebranych płodów ziemi, przystrojone w wieńcu dożynkowym.

Czytaj więcej: Do Lipinek na dożynki

Dzień otwarty na kulturę

Dzień otwarty na kulturę

 Tegoroczny dzień otwarty w Miejskim Domu Kultury w Wołominie zorganizowany został w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt."Nie od razu Polskę zbudowano", a honorowy patronat objął nad nim Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Dzień otwarty na kulturę

Teatralna 13 znów na deskach MDK

Teatralna 13 znów na deskach MDK

29 września rozpoczęliśmy kolejny sezon Teatralnej 13. Cykl zapoczątkowany w zeszłym roku od samego początku cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Wołomina. Najmłodsi przedstawiciele naszej gminy mieli wyjątkową okazję, by w sposób kreatywny spędzić wspólnie z najbliższymi, niedzielne popołudnie. Interaktywna bajka, oraz warsztaty rękodzielnicze to nieodłączne punkty cyklu Teatralnej 13.

Czytaj więcej: Teatralna 13 znów na deskach MDK

Michał Bajor w Wołominie

Michał Bajor w Wołominie12 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się uroczystości związane z X Kampanią Fundacji Hospicyjnej Hospicjum To Też Życie w tym roku dotykającą tematu "Osierocenia Dzieci i Przeciwdziałania Jego Skutkom".

Czytaj więcej: Michał Bajor w Wołominie

Energetyczny wieczór z Wołomin Rock Festival

DSC 1056

Sobotni wieczór (26 października) minął w Miejskim Domu Kultury pod znakiem rocka. MDK W w Wołominie po raz kolejny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, która bardzo licznie przybyła na zorganizowany koncert. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy cztery doskonałe zespoły poruszające się w gatunkach od punkrocku, przez hardrock i metalcore na folk-metalu kończąc.

Czytaj więcej: Energetyczny wieczór z Wołomin Rock Festival

Medale dla seniorów na "Złote Gody"

6W minioną niedzielę, 27 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się niecodzienna uroczystość. Wydarzenie poprzedzone było Mszą Świętą celebrowaną przez Dziekana Dekanatu Wołomińskiego ks. Sylwestra Sienkiewicza. W tym roku 28 par otrzymało medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu władz samorządowych Wołomina serdeczne życzenia jubilatom złożył burmistrz Ryszard Madziar. Na zakończenie specjalnie dla nich wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Wołomina pod batutą Łukasza Wojakowskiego.

Czytaj więcej: Medale dla seniorów na "Złote Gody"

Obchody Święta Niepodległości w Wołominie

DSC 7611Tegoroczne obchody rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości trwały dwa dni, a rozpoczęły się 10 listopada. W wigilię Święta Niepodległości w Wołominie oraz Kobyłce po raz pierwszy odbył się Festiwal Muzyki Historyczno Patriotycznej "Korona".

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości w Wołominie

60 lat wołomińskich wędkarzy

DSC 0355W minioną niedzielę (17 listopada) w Miejskim Domu Kultury odbyły się obchody 60-lecia istnienia wołomińskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Podczas uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele powiatowych władz samorządowych z Przewodniczącym Rady Powiatu Pawłem Solisem na czele, Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, a także Prezes Zarządu Głównego oraz Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW.

Czytaj więcej: 60 lat wołomińskich wędkarzy

Roztańczeni Mistrzowie z wizytą u Burmistrza

4W miniony czwartek (21 listopada) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wołominie odbyło się niecodzienne spotkanie. Burmistrz Ryszard Madziar zaprosił do siebie wyjątkowych przedstawicieli naszej gminy - młodych mistrzów w tańcu sportowym i nowoczesnym.

Czytaj więcej: Roztańczeni Mistrzowie z wizytą u Burmistrza

Jazzowa sobota w MDK

7-DSC 0618W sobotę, 23 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie odbył się koncert w wykonaniu zespołu B-flat Mood. Sala widowiskowa przemieniła się w klimatyczną kawiarenkę gdzie przy świetle świec, można było delektować się gorącą herbatą i słodkimi przysmakami, a przede wszystkim muzyką na bardzo wysokimpoziomie.
 

Czytaj więcej: Jazzowa sobota w MDK

Zaczarowane Andrzejki w Miejskim Domu Kultury w Wołominie

05-DSC 0667W minioną niedzielę (24 listopada) Miejski Domu Kultury w Wołominie przemienił się w zaczarowany zamek. Stało się to za sprawą kolejnego spotkania z Teatralną 13.

Czytaj więcej: Zaczarowane Andrzejki w Miejskim Domu Kultury w Wołominie

Otwarte Mistrzostwa MDK Wołomin - wyniki

16-DSC 0872

W dniach 30 listopada-1 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Wołomnie odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo MDK.

Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa MDK Wołomin - wyniki

Bajkowe Mikołajki w Miejskim Domu Kultury w Wołominie

12-DSC 1007W minioną sobotę (07.12) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyło się niecodzienne spotkanie. Na specjalne zaproszenie przyjechał Św. Mikołaj. W ostatnich dniach był on bardzo zapracowaną osobą, dlatego też dzieci musiały na niego zaczekać. Nie był to jednak czas stracony, gdyż Mikołaj wysłał wcześniej swoich przedstawicieli, by zajęli się oczekującymi dziećmi.

Czytaj więcej: Bajkowe Mikołajki w Miejskim Domu Kultury w Wołominie

"Wierszem i Sercem Malowane" po raz dwunasty w Miejskim Domu Kultury

027-DSC 0423

W tym roku po raz dwunasty środowiska związane z osobami niepełnosprawnymi mogły spotkać się, by wspólnie podziwiać twórczość tych właśnie mieszkańców powiatu.

Czytaj więcej: "Wierszem i Sercem Malowane" po raz dwunasty w Miejskim Domu Kultury

Wigilia WUTW

DSC 0447W czwartek, 19 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się Wigilia Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości oprócz studentów i zarządu WUTW obecni byli wołomińscy samorządowy oraz przyjaciele uniwersytetu wspierający seniorów.

Czytaj więcej: Wigilia WUTW

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do mieszkańców Wołomina

DSC 6240 800x537W niedzielę 22 grudnia po raz jedenasty mieszkańcy Wołomina otrzymali od harcerzy "Czarnej Trzynastki" Betlejemskie Światło Pokoju. Jak co roku nie obyło się bez szopki zbudowanej przez harcerzy, wspólnie odśpiewanych kolęd, oraz świątecznych życzeń.

Czytaj więcej: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do mieszkańców Wołomina

Arka Noego przycumowała w Wołominie

1-DSC 0871W minioną niedzielę o godz. 19.00 w kościele Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie odbył się niecodzienny koncert. Na specjalne zaproszenie do Wołomina zawitała Arka Noego. Zespół założony przez Roberta Friedricha (znanego z takich formacji jak KNŻ, Acid Drinkers, 2Tm2,3 czy Luxtorpeda) już od ponad 15 lat występuje na polskich i zagranicznych scenach. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Jednak swoim śpiewem zawsze poruszają wszystkich słuchaczy.

Czytaj więcej: Arka Noego przycumowała w Wołominie

O przyszłości Wołomina na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

DSC 0979Gościem drugiego w Nowym Roku spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku, był burmistrz Wołomina Ryszard Madziar. Licznie zgromadzeni słuchacze, podczas wykładu mogli dowiedzieć się jakie zmiany czekają Wołomin w najbliższych latach oraz jak wygląda perspektywa rozwoju miasta.

Czytaj więcej: O przyszłości Wołomina na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Dźwięki i Barwy z Baśniowych Krain teraz w MDK

DSC 0575W miniony piątek Miejski Dom Kultury w Wołominie przemienił się w miejsce magiczne. A wszystko za sprawą artystki - Aleksandry Białej Wody. Pierwsza część - wernisaż i spotkanie z autorką prac malarskich odbyło się na dwóch poziomach: w galerii MDK i kawiarence. Autorka podkreśla, że malarstwo jest tym co kocha, a prace które tworzy odzwierciedlają jej emocje.

Czytaj więcej: Dźwięki i Barwy z Baśniowych Krain teraz w MDK

Koncert na zakończenie Roku Witolda Lutosławskiego

DSC 067711 stycznia 2014 roku o godz. 17.00 odbył się koncert w wykonaniu solistów, chóru oraz orkiestry Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Wołominie. Jako, że poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu, podczas koncertu usłyszeliśmy utwory w większości autorstwa tego wybitnego, współczesnego kompozytora.

Czytaj więcej: Koncert na zakończenie Roku Witolda Lutosławskiego

XXII Finał WOŚP również w Wołominie

IMG 0137Wołomin po raz kolejny zagrał wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak co roku w finał włączyło się wielu mieszkańców naszej gminy. Ponad 160 wolontariuszy i ok. 40 000 zł - to tylko niektóre dane liczbowe pokazujące zaangażowanie mieszkańców.

Czytaj więcej: XXII Finał WOŚP również w Wołominie

Metro po raz kolejny na deskach MDK

DSC 0041

To, że musical Metro w wykonaniu Studia Buffo już od 23 lat wciąż cieszy się niemalejącym zainteresowaniem nie dziwi chyba nikogo. Wołomińska grupa Underground podjęła wyzwanie i, za zgodą Janusza Józefowicza, przygotowała to wyjątkowe przedstawienie.

Czytaj więcej: Metro po raz kolejny na deskach MDK

Kolędowe spotkanie z chórem miejski Cantus Cordis

DSC 0068

W sobotę 18 stycznia Miejski Dom Kultury raz jeszcze wypełniły najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a wszystko za sprawą Chóru Miejskiego Cantus Cordis, Ady Ładno oraz Piotra Stawskiego.

Czytaj więcej: Kolędowe spotkanie z chórem miejski Cantus Cordis

Księżniczka Rożyczka odwiedziła wołomińskie dzieci

DSC 0106

W minioną niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Teatralna 13". Tym razem najmłodsi mogli spotkać się z mieszkańcami Królestwa Różowego: zapominalską Wróżką, nieśmiałym Paziem, Smokiem jaroszem i oczywiście tytułową bohaterką Księżniczką Rożyczką. Podczas spotkania śmiechu było co nie miara.

Czytaj więcej: Księżniczka Rożyczka odwiedziła wołomińskie dzieci

Koncert zespołu FABRYKA

9W sobotni wieczór, 25 stycznia odbył się koncert patriotyczny zespołu FABRYKA, zorganizowany z okazji 151. rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Pomimo mroźnej pogody miłośnicy dobrej muzyki przyszli do MDK aby wspólnie posłuchać ciekawych interpretacji polskiej poezji oraz pieśni patriotycznych („Pałacyk Michla”).

Czytaj więcej: Koncert zespołu FABRYKA

„Męska rzecz” na deskach MDK

DSC 0021Studio Katastrofa, grupa teatralna działająca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, wystawiła w ostatni piątek spektakl pt. „Męska rzecz”. Sala widowiskowa została niemalże kompletnie zapełniona a wśród widowni przeważającą większość stanowiły osoby młode, liczące na dobrą zabawę w towarzystwie aktorów. I chyba nikt nie wyszedł zawiedziony, bo „Męska rzecz” to bardzo dowcipna i dobrze zagrana sztuka, która intryguje do samego końca. Dwójka współlokatorów, próbując pomóc koledze wikła się w przeróżne komiczne sytuacje, jednak na rozwiązanie zagadki będziemy musieli poczekać do ostatniej sceny. A czekać warto, ponieważ finał jest wielką niespodzianką, którą nie sposób przewidzieć.

Czytaj więcej: „Męska rzecz” na deskach MDK

W hołdzie Powstańcom Styczniowym

IMG 0101W ostatnią niedzielę, w kościele św. Józefa Robotnika, odbyła się uroczysta msza upamiętniająca 151 rocznicę Powstania Styczniowego. Podczas homilii, wśród licznie zebranych wiernych, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz miasta, Ksiądz Proboszcz Jacek Pawlicki mówił o tym jak ważna jest dziś tożsamość narodowa. Bez niej, bez polskich zakładów i lasów zubożejemy jako na naród. Słowa księdza proboszcza przyjęto gromkimi oklaskami.

 

Czytaj więcej: W hołdzie Powstańcom Styczniowym

W rytmach SAMBY....

DSC 0363 FotorW ubiegłą sobotę Brazylijska Noc Karnawałowa przyciągnęła do MDK miłośników samby.

Czytaj więcej: W rytmach SAMBY....

Sekcje muzyczne kolędowały w Miejskim Domu Kultury

DSC 0285

W ostatni piątek, w sali widowiskowej MDK w Wołominie, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Wykonawcami były dzieci oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia sekcji muzycznych Zenona Dukacza oraz Bogdana Rębalskiego. Usłyszeliśmy kilkanaście wykonań na gitarę klasyczną oraz keyboard.

Czytaj więcej: Sekcje muzyczne kolędowały w Miejskim Domu Kultury

Przebojowy pokaz Jungle Step Studio

DSC 0472W ostatni piątek, przy pełnej publiczności, w sali widowiskowej MDK miał miejsce pokaz taneczny zespołu Jungle Step Studio. Grupa prowadzona przez Honoratę Perzanowską, zaprezentowała kilka nowoczesnych wariacji teatralno-tanecznych.

Czytaj więcej: Przebojowy pokaz Jungle Step Studio

Znakomity koncert z okazji nadania praw miejskich Wołominowi

IMG 0130W niedzielny wieczór, w hali przy SP7 w Wołominie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne. Z okazji 95. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu, Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego zaprezentował swój program historyczno-etsradowy. Widowisko składało się z dwóch części. W pierwszej wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Szczególnie wzruszającym momentem było powstanie z miejsc wszystkich obecnych na sali, podczas utworu „My, Pierwsza Brygada".

Druga część koncertu to znane motywy z musicali i operetek. Usłyszeliśmy klasyczne już dziś utwory pochodzące z „Upiora w operze", „Greka Zorby", „Chicago", „Grease", czy piosenkę „New York, New York", w wykonaniu niezwykle utalentowanej Wołominianki – Natalii Kaczorowskiej.

Czytaj więcej: Znakomity koncert z okazji nadania praw miejskich Wołominowi

Wystawa mebli decoupage

We wtorek, 11 lutego w Miejskim Domu Kultury, miała miejsce wystawa mebli odnowionych w technice decoupage. We wrześniu 2012 roku odbyły się warsztaty pod nazwą "Recykling w sztuce", ich celem było utrwalenie ekologicznej postawy wśród młodzieży gimnazjalnej, poprzez pokazanie jej sposobów renowacji mebli. Przedmioty znajdujące się na wystawie pochodziły właśnie z tych warsztatów i zostały wykonane przez uczniów.

Czytaj więcej: Wystawa mebli decoupage

Wernisaż malarstwa Alicji Żelazo

DSC 050514 lutego w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, odbyła się wystawa obrazów Alicji Żelazo. Prace wykonane w dość rzadko spotykanej technice, zwanej enkaustyką, można oglądać jeszcze do 13 marca, oczywiście w MDKu. Podczas wernisażu, wśród uczestników rozlosowano zaproszenia na warsztaty oraz drobne upominki przygotowane przez autorkę wystawy.

Czytaj więcej: Wernisaż malarstwa Alicji Żelazo

Miejski Dom Kultury wziął udział w Eko-Walentynkach

DSC 0444Każdy, kto 14 lutego przyniósł do MDKu zużyte baterie, otrzymał słodki upominek. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W Miejskim Domu Kultury udało się zebrać pięć wielkich kartonów zużytych baterii. Organizatorami akcji było Centrum Wolontariatu Hufca ZHP, Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury oraz Miejski Dom Kultury w Wołominie

Czytaj więcej: Miejski Dom Kultury wziął udział w Eko-Walentynkach

Kabaret z Konopi rozbawił do łez

DSC 0561Wszyscy, którzy postanowili spędzić Walentynki w MDK-u mogli liczyć na ogromną porcję dobrego humoru dostarczoną przez Kabaret z Konopi. Obserwując reakcje publiczności, doskonale było widać, że grupa potrafi zrobić prawdziwe show, podczas którego nie ma ani chwili nudy. Gromkie oklaski były najlepszą nagrodą za świetnie przygotowany program.

Czytaj więcej: Kabaret z Konopi rozbawił do łez

Potrójne granie na Wołomin Rock Festiwal

DSC 0237

W ostatnią sobotę odbyła się kolejna edycja Wołomin Rock Festival. Na imprezie zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, zagrały trzy zespoły. Jedne wciąż bardzo młode, inne bardziej doświadczone na scenie rockowej. Zaczęło się od występu From The Basement, kapeli z Wołomina, która gra razem od dwóch lat. Pomimo niewielkiego stażu, zespół pokazał się z dobrej strony. Kolejne występy to dobrze znane wołomińskiej publiczności grupy Asspirine i Killing Silence. Występ tych ostatnich był zdecydowanie największą atrakcją wieczoru.

Czytaj więcej: Potrójne granie na Wołomin Rock Festiwal

Wołomin uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych

DSC 0262

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczął się Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Po mszy odbył się spektakl pt. „Oni zachowali się jak trzeba". Przejmujące sceny przedstawienia, w których NKWD strzelało do polskich bohaterów, na długo pozostaną w pamięci widzów.

Po przedstawieniu nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik Narodowych Sił Zbrojnych, w którym wzięli udział mieszkańcy, rekonstruktorzy, księża i władze samorządowe. Pod pomnikiem miał miejsce apel poległych, oraz modlitwa w intencji polskich żołnierzy oraz ich oprawców.

Czytaj więcej: Wołomin uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych

Mam na imię Psyche na deskach MDK

DSC 0266

W ostatnią niedzielę w Miejskim Domu Kultury mogliśmy obejrzeć przedstawienie teatralne w reżyserii Marka Wysockiego. Spektakl miał dość nietypową formułę. Twórcy nazywają ją „recidramą". Jest to połączenie monodramu i recitalu zakładające interakcje z publicznością.

Czytaj więcej: Mam na imię Psyche na deskach MDK

Dzień kobiet w Miejskim Domu Kultury

DSC 0187W ostatnią sobotę w Miejskim Domu Kultury, odbył się koncert „Za drowie Pań". Przed salą widowiskową, wszystkie panie witał burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, wręczając róże z okazji ich święta.

Czytaj więcej: Dzień kobiet w Miejskim Domu Kultury

Turnieje szachowe w MDK

DSC 0271

W ostatni weekend, w Miejskim Domu Kultury odbyły się turnieje szachowe, w których wzięło udział ponad stu czterdziestu uczestników. Turniej o Puchar MDK wygrał Andrzej Szewczyk, w Wiosennym Turnieju Przedszkolaków najlepsi byli Mateusz Golan i Rafał Witas, natomiast w Turnieju na V i VI kategorię wygrał Tomasz Wnuk.

Czytaj więcej: Turnieje szachowe w MDK

Sukces Teatru Patataj

1239793 669875463046798 190675787 n20 marca rozpoczęła się ósma edycja „Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich i Niszowych w Krakowie". Swoje przedstawienia zaprezentowało dziesięć teatrów z całej Polski. Teatry oceniało jury w składzie: Justyna KOWALSKA - artystka sztuk performatywnych, reżyser, dramaturg, aktorka i scenarzysta, Lena Schimscheiner - aktorka. Studentka IV roku Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Dr hab. Wojciech Baluch - adiunkt w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kajetan
Wolniewicz, będący Przewodniczącym Jury - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Czytaj więcej: Sukces Teatru Patataj

„Pająki” w MDKu

DSC 0529W ostatni piątek, na deskach Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, po raz kolejny można było obejrzeć spektakl „Pająki" według oryginalnego scenariusza i reżyserii Roberta Grzelaka. W dramacie przedstawionym przez aktorów Grupy Teatralnej „Piąty Wymiar", poznaliśmy naukowca zafascynowanego pająkami oraz jego trudną historię oraz zagmatwane relacje z otoczeniem. Sztuka opowiadała o tym, do czego może doprowadzić chora fascynacja i jak dużą rolę odgrywa w życiu przypadek.

Czytaj więcej: „Pająki” w MDKu

Kolejna edycja Teatralnej 13 zagościła w MDKu

DSC 0639W ostatnią niedzielę w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna impreza dla najmłodszych z cyklu Teatralna 13. Spektakl Teatru Złoty Dukat pt. „O brudasku Oberwasku" wywołał wiele uśmiechu na twarzach dzieci oraz ich opiekunów. Jedną z głownych atrakcji dnia, było spotkanie z psem Bąblem, który jest najmilszym terapeutą Fundacji „Słyszę mówię, czuję", oraz prawdziwym ulubieńcem najmłodszych.

Czytaj więcej: Kolejna edycja Teatralnej 13 zagościła w MDKu

Papieskie czuwanie na Placu 3 Maja

IMG 12622 kwietnia o godzinie 21:00 miało miejsce czuwanie pod pomnikiem Jana Pawła II w Wołominie. Uroczystość pełną zadumy i modlitwy poprowadził proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. prałat Sylwester Sienkiewicz. O część artystyczną zadbali uczniowie III LO im. Jana Pawła II w Wołominie. W ten sposób mieszkańcy Wołomina oddali hołd Papieżowi Polakowi w 9. rocznicę śmierci, na niespełna miesiąc przed jego beatyfikacją.

Czytaj więcej: Papieskie czuwanie na Placu 3 Maja

Wystawa Aniołów Grzegorza Bednarka w Miejskim Domu Kultury

DSC 0381W ostatni piątek w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, odbył się wernisaż rzeźb Grzegorza Bednarka. Przybyłych gości powitał burmistrz Ryszard Madziar oraz dyrektor MDK Marzena Małek.

Czytaj więcej: Wystawa Aniołów Grzegorza Bednarka w Miejskim Domu Kultury

Zbiórka paczek dla żołnierzy AK na Białorusi

DSC 0449Między trzecim a piątym kwietnia w Miejskim Domu Kultury trwała Wielkanocna zbiórka paczek dla żołnierzy AK oraz polskich patriotów-kombatantów mieszkających na terenie dawnej RP. Była to już czwarta edycja zbiórki, podczas której udało się zgromadzić całkiem sporą ilość produktów spożywczych, które zostaną przekazane na Białoruś. Akcję prowadzono również w Radzyminie i Tłuszczu a współorganizatorem zbiórki był Klub Gazety Polskiej.

Czytaj więcej: Zbiórka paczek dla żołnierzy AK na Białorusi

Sylwia Nejman z nagrodą za najlepszą grafikę

Bez nazwy 2Sekcja grafiki komputerowej działa w Miejskim Domu Kultury od niedawna, ale już teraz może poszczycić się wymiernymi osiągnięciami. Uczestnicząca w zajęciach Sylwia Nejman, zdobyła główną nagrodę za grafikę komputerową w III Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Animację, Grafikę Komputerową i Film Dokumentalny organizowanym w Białymstoku

 

Siedem grzechów przedślubnych przyciąga tłumy

DSC 0814W ostatnią sobotę na deskach Miejskiego Domu Kultury, mogliśmy oglądać premierowe przedstawienie Grupy Teatralnej PaTaTaj pt. „Siedem Grzechów Przedślubnych". Utwór napisany i wyreżyserowany przez Piotra Stawskiego spotkał się z gorącym przyjęciem a frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania twórców. „Siedem grzechów przedślubnych" opisuje perypetie Adama Anioła i siedmiu kobiet wodzących go na pokuszenie. Rekord frekwencyjny, to kolejny sukces Teatru PaTaTaj po tym jak w marcu, ich spektakl „Rodzina idealna" zdobył Grand Prix „Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich i Niszowych w Krakowie".

Czytaj więcej: Siedem grzechów przedślubnych przyciąga tłumy

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

DSC 0798W poniedziałek 14 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły główne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Starosta Wołomiński Piotr Uściński, Zastępca Burmistrza Wołomina Grzegorz Mickiewicz, przedstawiciele związków kombatanckich i miejskich jednostek organizacyjnych oraz młodzież z wołomińskich szkół. Zgromadzonych tradycyjnie powitała pani Maria Krukowska, pomysłodawczyni projektu „Katyń musimy pamiętać".

Czytaj więcej: Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wołomin uczcił kanonizację Jana Pawła II

DSC 009027 kwietnia był wielkim dniem dla wszystkich katolików i Polaków. Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII powiększyła grono Świętych o dwóch papieży. Ten wyczekiwany przez wszystkich dzień był doskonałym momentem do wspólnego świętowania.

Na uroczystości zorganizowane na Placu 3-go Maja przybyła ogromna liczba mieszkańców Wołomina i okolic, wypełniając niemalże cały rynek. Obchody rozpoczęły się widowiskiem słowno-muzycznym pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła – Jan Paweł II". Było to modlitewne wprowadzenie do Eucharystii przygotowane przez Jolantę Pietrzak oraz Zespół i Chór LAETARE, zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej: Wołomin uczcił kanonizację Jana Pawła II

223. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

DSC 0068Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, gdzie podczas homilii ks. kapelan Grzegorz Idzik przywołał czasy formowania się polskiej państwowości oraz zwrócił uwagę na zagrożenia, które mogą dotykać współczesnej Polski. Po mszy nastąpił przemarsz pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie władze samorządowe wraz z burmistrzem Wołomina Ryszardem Madziarem złożyły wieńce.

Czytaj więcej: 223. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dni Wołomina - Podsumowanie

DSC 0197Dni Wołomina już za nami. Przez niespełna tydzień, uczestniczyliśmy w wielu imprezach kulturalno-rozrywkowych. Tegoroczna oferta była tak bogata w wydarzenia, że z pewnością trafiła w gusta zarówno osób szukających wrażeń artystycznych jak i tych nastawiających się na ambitną rozrywkę. Najlepiej świadczy o tym liczna frekwencja oraz bardzo pozytywne reakcje uczestników.

Tegoroczne Dni Wołomina, rozpoczęły się 7 maja turniejem sportowym dla klas III - „Igrzyska na Piątkę". Zespół Szkół nr 5 w Wołominie, słynący ze sportowych tradycji przygotował dla najmłodszych aktywną rekreację na świeżym powietrzu, niepozbawioną emocji.

Czytaj więcej: Dni Wołomina - Podsumowanie

Kolejny pokaz Jungle Step Studio

DSC 0068W ostatni piątek na Deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpiła grupa taneczno-teatralna Jungle Step Studio. Zespół, który na co dzień ćwiczy w MDKu i prowadzi tu sekcję taneczną zaprezentował show łączące elementy spektaklu i baletu oraz choreografie pełne efektownych elementów tanecznych, zaskakujących rozwiązań muzycznych i ciekawych interpretacji utworów.

Czytaj więcej: Kolejny pokaz Jungle Step Studio

Występ sekcji MDKu na Hospicyjnym Pikniku Praskim

DSC 0362Sekcja taneczna Miejskiego Domu Kultury prowadzona przez Halinę Ołdak wzięła udział Hospicyjnym Pikniku Praskim. W ostatnią niedzielę, przed Warszawską publicznością zaprezentowały się zespoły „Szalone dziewczyny" oraz „Remix". W różnych stylach wystąpiło trzydziestu tancerzy, którzy zaprezentowali się na wysokim poziomie, wzbudzając aplauz publiczności.

Czytaj więcej: Występ sekcji MDKu na Hospicyjnym Pikniku Praskim

Wernisaż malarstwa Anety Saks

DSC 0237W Kawiarence Miejskiego Domu Kultury, możemy oglądać obrazy wołomińskiej artystki Anety Saks. W ostatni piątek, odbył się wernisaż podczas którego otwarto wystawę akwareli, ukazujących sielską przyrodę oraz nieskalane, piękne widoki. Wernisaż, swoim występem uświetnił zespół „No Tak", który tworzą Elżbieta Zdrodowska, Andrzej Oleksiak i Paweł Wudkowski. Organizatorem wydarzenia była Kawiarenka Miejskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej: Wernisaż malarstwa Anety Saks

Maraton Teatralny

DSC 0077W ostatnią sobotę w Miejskim Domu Kultury odbył się teatralny maraton. Dwa przedstawienia Teatru Patataj wystawiane jeden po drugim przyciągnęły dużą grupę widzów spragnionych teatralnych wrażeń.

Czytaj więcej: Maraton Teatralny

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny - wygrała uczennica z Wołomina!


2014 05 21 7288

Serdecznie gratulujemy: 
ANNIE TRZOCH - uczennicy Gimnazjum nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie za zajęcie I miejsca oraz
BARTOSZOWI LEŚNIAKOWI - uczniowi Gimnazjum nr 2 w Wołominie za wyróżnienie 
w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Dyktando" 2014. Organizatorem konkursu jest Marecki Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej: XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny - wygrała uczennica z Wołomina!

Wołomin świętował Dzień Dziecka

DSC 0933

W sobotę 31 maja na Skwerze im. Bohdana Wodiczki odbył się ekologiczny festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Miejski Dom Kultury Urząd Miejski w Wołominie oraz Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury przygotowały tego dnia wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Czytaj więcej: Wołomin świętował Dzień Dziecka

Szklany Miś

DSC 0078Szklany Miś to konkurs, który po raz pierwszy pojawił się w Wołominie
w latach 80 - tych z inicjatywy instruktorów Zakładowego Domu Kultury Huty Szkła Wołomin. 
 
Na scenie Domu Kultury gościł przez blisko 20 lat. Ze względu na wielu zwolenników poprzedniej Edycji po blisko 10 latach niebytności, ku uciesze dzieci i rodziców powrócił na deski Miejskiego Domu Kultury.
Do konkursu zgłosiło się 98 uczestników, z których komisja wyłoniła i nagrodziła najlepszą osiemnastkę. Każdy z nagrodzonych otrzymał dodatkowo pluszowego misia ufundowanego przez "Termisil" Hutę Szkła Wołomin. Wręczono również dwie nagrody GRAND PRIX w postaci statuetek szklanego misia. 

Czytaj więcej: Szklany Miś

"Cantus Cordis" najlepszy w powiecie wołomińskim.

CHÓR FOTO

W dniu 07.06.2014r. Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina wziął udział w IX Festiwalu Muzyki Chóralnej Mater Misericordiae w Ząbkach. Poziom konkursu był bardzo wysoki, poprzeczkę podniosły chóry akademickie.

Czytaj więcej: "Cantus Cordis" najlepszy w powiecie wołomińskim.

POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO- RELACJA

DSC 0473

 

4 czerwca 2014 r. po raz pierwszy w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbywał się Powiatowy Konkurs Twórczości Artystycznej Dwudziestolecia Międzywojennego pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego, Piotra Uścińskiego oraz Burmistrza Wołomina, Ryszarda Madziara. Zaprosiliśmy do konkursu młodzież, zainteresowaną twórczością dwudziestolecia międzywojennego, której pasją jest śpiew, taniec i aktorstwo. Przed jury zaprezentowało swoje talenty, wokalne, aktorskie bądź taneczne, 27 uczestników oraz 4 zespoły ze szkół i ośrodków kultury z Powiatu Wołomińskiego. Zmagania młodych wokalistów i aktorów oceniało trzyosobowe jury, w składzie: Michał Fogg- prawnuk Mieczysława Fogga, właściciel wydawnictwa płytowego „Fogg Record” oraz współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, Wojciech Dąbrowski – dziennikarz, piosenkarz, autor wierszy i piosenek, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga oraz Piotr Stawski-aktor, reżyser i pedagog artystyczny.

Czytaj więcej: POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO- RELACJA

I miejsce Miejskiej Orkiestry Dętej

DSC 0550

W niedzielę, 15 czerwca Miejska Orkiestra Dęta z Wołomina pod batutą Łukasz Wojakowskiego wzięła udział w XVIII Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych organizowanym przez Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Wszystkie 11 mazowieckich zespołów prezentowało wysoki poziom, ale to wołomińscy muzycy podbili serca widowni i jury i stanęli na najwyższym stopniu podium – zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Twoje preferencje dotyczące plików cookies znajdują się w ustawieniach przeglądarki, gdzie możesz je zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cookies przejdź pod adres na Wikipedii.

Akceptuję cookies pochodzące z tej strony.