Zapowiedzi (pozostałe)

Nasze korzenie – nasz rodowód

Zaproszenie 1

We wrześniu rozpocznie się realizacja zadania, które obejmie 5 rodzajów warsztatów dla 12 osobowej grupy każdy. Zajęcia przybliżą uczestnikom potencjał i charakter rękodzieła. Motywem przewodnim będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak duży wpływ ma historia na współczesne postrzeganie kultury w lokalnych społecznościach. Bazą do rozważań jest zdobnicza sztuka ludowa, która specjalizuje się w tworzeniu przedmiotów wykorzystywanych do dekoracji wnętrz i sprzętów o funkcji użytkowej.

Warsztaty obejmują podstawy z ceramiki, filcowania, papieroplastyki, wycinanki, tkania na bardkach. Dedykowane są do dzieci, młodzieży, wolontariuszy, opiekunów formalnych i nieformalnych. Zajęcia poszerzą zainteresowania różnorodnymi formami postrzegania i rozwoju kultury oraz uzupełnią o zapomniane twórcze formy. W programie zajęć będzie pokaz filmy opisujących pracę mistrzów ceramiki. Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania rękodzieła. Taka forma zajęć pozwoli odkrywać indywidualne zdolności manualne i otworzy wachlarz umiejętności dostrzegania przeszłości w czasach współczesnych oraz umiejętności kultywowania tradycji we współczesnym świecie.

Zajęcia będą prowadzone w Wołominie ul. Żelazna pawilon2; oraz Poświętne, Nowe Ręczaje 34.

Uczestnicy zajęć po zakończeniu projektu finansowanego ze środków Fundacji PZU dostaną zaproszenie do stałej współpracy z Fundacją Akomodacja.

Zapraszamy osoby zainteresowane aktywną formą spędzenia czasu wolnego do udziału w tych zajęciach.

Fundacja Akomodacja
akomodacja2015@wp.pl
telefon; 795990820
Projekt realizowany ze środków fundacji PZU

pn-pt w godz. 8.00-22.00
sob w godz. 8.00-16.00

pn, śr w godz. 18.30-20.15
wt w godz. 17.30-19.15
czw, pt w godz. 13.00-14.45

Godziny pracy kasy MDK w okresie wakacyjnym:
w sierpniu pn-pt. w godz. 9-15

Możliwość wpłaty u instruktora MDK
pn, śr w godz. 14.30-18.30
wt w godz. 13.30-17.30
czw, pt w godz. 9.00-13.00

TPL_BEEZ2_ALTCLOSE Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter. Będziesz regularnie otrzymywał na swoją skrzynkę specjalnie przygotowany e-mail z informacjami o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez MDK Wołomin.

Zaakceptuj regulamin Newslettera aby się zapisać.